Czym jest światło i jak działa laser

W ramach lekcji zostanie przedstawiona (na przykładzie kilku zjawisk fizycznych) natura światła, a w szczególności światła laserowego. Podczas lekcji uczniowie zostaną zapoznani z zasadą budowy oraz działaniem laserów, z podstawowymi  zjawiskami fizycznymi dotyczącymi światła laserowego, a także ich zastosowania w codziennym świecie. Dodatkowo zaprezentowane zostaną proste doświadczenia ze światłem laserowym wprowadzające podstawowe pojęcia dotyczące natury światła, takie jak pojęcie światła jako fali, współczynnik załamania ośrodka, załamanie światła na granicy dwóch ośrodków oraz całkowite wewnętrzne odbicie mające zastosowanie w światłowodach.

Typ szkoły i dziedzina:
poniedziałek, 20 Września, 2021 - 09:00
Tematem lekcji będzie światło. Omówimy podstawowe zjawiska fizyczne dotyczące światła laserowego, a także ich zastosowania. Zaprezentowane zostaną też ciekawe doświadczenia ze światłem laserowym.
Dominika
Terwińska