Ujawnianie śladów krwawych na miejscu przestępstwa

Miejsce zbrodni - to właśnie tam śledczy poszukują śladów mogących odpowiedzieć na pytanie, co się tak naprawdę stało? Jak plamy krwi mogą przyczynić się do rozwiązania sprawy? Jakie metody stosują śledczy na miejscu, aby ujawnić niewidoczne ślady krwawe? Na te oraz na inne pytania postaramy się odpowiedzieć w trakcie tego pokazu. Oprócz omówienia podstaw problematyki kryminalistycznego badania śladów krwawych będą przeprowadzone pokazy ujawniania tego typu plam na miejsce zdarzenia.

sobota, 18 Września, 2021 - 17:00
Miejsce zbrodni - to właśnie tam śledczy poszykują śladów mogących odpowiedzieć na pytanie, co się tak naprawdę stało? Jak plamy krwi mogą przyczynić się do rozwiązania sprawy?
Organizator:
Wydział Chemii UW
Współorganizator:
Wydział Fizyki UW
Michał
Dobrowolski
mgr
Kacper
Choromański
Więcej informacji będzie dostępnych po 10 września na stronie: http://festiwal-nauki.fuw.edu.pl/