Co można znaleźć w archiwum, komu jest ono potrzebne i co ma wspólnego archiwista z detektywem?

Archiwum kojarzy się z zakurzonymi księgami i rzędami półek, z szufladami i pudłami z…. No właśnie, z czym? Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie skarby tak naprawdę są w archiwum? Skąd one się tam wzięły? Ktoś je tam przynosi? Dlaczego się je przechowuje?

Na warsztatach w pracowni przypominającej bibliotekę Hogwartu odkryjemy, co kryją magazyny archiwalne. Dowiemy się, w jaki sposób należy przechowywać stare dokumenty i dlaczego. Sprawdzimy, komu są one potrzebne i do czego. Przyjrzymy się pracy archiwisty, a nawet sami na chwilę staniemy się małymi archiwistami i spróbujemy profesjonalnie zbadać źródła archiwalne.

Typ szkoły i dziedzina:
środa, 28 Września, 2022 - 14:00
czwartek, 29 Września, 2022 - 14:00
piątek, 30 Września, 2022 - 09:00
Uczniowie poznają różne rodzaje źródeł archiwalnych. Uczą się je rozpoznawać i badać. Dowiadują się, jak należy je porządkować i przechowywać oraz w jakim celu materiały te są gromadzone.
Violetta
Urbaniak