Czy świat krajowych mięczaków może być fascynujący?

Wykład ma na celu przybliżenie biologii kilku gatunków mięczaków występujących w Polsce. Niektóre z nich to powszechnie występujące gatunki (np. winniczek, ślimak zaroślowy). Inne to gatunki rzadko spotykane, których obecność świadczy o stabilnych warunkach środowiskowych. Mięczaki te charakterystyczne są dla siedlisk o niskiej antropopresji i większość z nich objeta jest ochroną gatunkową (np. skójka gruboskorupowa, poczwarówka zwężona, poczwarówka jajowata, zatoczek łamliwy). W ramach wykładu zostanie przedstawiona biologia i wymagania siedliskowe tych gatunków wraz z prezentacją muszli i metodami rozpoznawania.

Typ szkoły i dziedzina:
środa, 28 Września, 2022 - 13:00
Wykład ma na celu przybliżenie biologii kilku gatunków mięczaków występujących w Polsce, tych dobrze znanych (jak winniczek) i tych spotykanych bardzo rzadko.
Organizator:
Wydział Biologii i Biotechnologii