Dla siostry i brata z całego świata

Festiwalowa lekcja religii o tematyce misyjnej będzie okazją do ukazania podstawowych założeń działalności misyjnej Kościoła katolickiego, Papieskich Dzieł Misyjnych i możliwości włączenia się w pomoc misjom przez uczniów klas 3-4 szkoły podstawowej. Uczniowie utrwalą wiedzę na temat kontynentów i problemów, z jakimi zmagają się ich mieszkańcy. Dowiedzą się, na czym polega praca misjonarzy i jakiego rodzaju wsparcie jest świadczone przez nich na misjach. Zostaną przedstawione postaci zasłużonych dla misji, w tym beatyfikowanej w maju Pauliny Jaricot. Integralną częścią spotkania będą warsztaty, w ramach których uczniowie wykonają prace plastyczne w stylu krajów misyjnych, które będą mogły posłużyć jako fanty w loterii w szkole lub parafii np. z okazji Tygodnia Misyjnego. Lekcja może stanowić dobre przedłużenie Misyjnego Synodu Dzieci, który odbędzie się 17 września 2022 roku. Uczestnicy otrzymają pamiątki Koła Naukowego Katechetyków UKSW.

Typ szkoły i dziedzina:
czwartek, 29 Września, 2022 - 10:00
Uczniowie zdobędą wiedzę na temat kontynentów i problemów, z jakimi zmagają się ich mieszkańcy. Dowiedzą się, na czym polega praca misjonarzy i jakiego rodzaju wsparcie jest świadczone na misjach.
Organizator:
Wydział Teologiczny UKSW