Finanse dla klimatu - zrównoważony rozwój dla każdego

Celem warsztatów jest zapoznanie uczniów z ideą zrównoważonego rozwoju i przybliżenie im koncepcji inwestowania ESG, tj. odpowiedzialnych inwestycji środowiskowych, społecznych i związanych z ładem korporacyjnym (ang. ESG, Environment, Social, Governance). Jest to niezwykle istotny temat z perspektywy zmian klimatycznych i idących wraz z nimi zmianami społecznymi. Zrównoważony rozwój jest priorytetem dla rynków finansowych. ESG może stanowić odpowiedź na wyzwania XXI wieku związane ze zmianami klimatycznymi zarówno w Polsce i Europie, jak i w kontekście globalnym.

Celem warsztatów jest przybliżenie młodzieży możliwości wpływu inwestycji ESG na przyspieszenie zielonej i społecznej transformacji w dobie wyzwań klimatycznych i społecznych oraz wyjaśnienie różnic pomiędzy inwestycjami społecznie odpowiedzialnymi a tzw. greenwashingiem.

Warsztaty będą miały zarówno wymiar teoretyczny jak i praktyczny. Po krótkim wprowadzeniu do zagadnień dotyczących zrównoważonego rozwoju i ESG, uczniowie będą mogli aktywnie uczestniczyć w części praktycznej zajęć. Zajęcia urozmaicą quizy.

Typ szkoły i dziedzina:
piątek, 30 Września, 2022 - 11:00
Wpływ inwestycji ESG na przyspieszenie zielonej i społecznej transformacji w dobie wyzwań klimatycznych i społecznych.
mgr
Marianna