I ty możesz zostać tajnym agentem! Gra edukacyjna w klimacie filmów akcji

Na początku uczestnicy zostaną podzieleni na 4-5 drużyn (w zależności od liczby obecnych). Każda z drużyn będzie miała za zadanie rozwianie szeregu zadań i zagadek spod znaku kina szpiegowskiego. Poszczególne stacje będą oparte na doświadczeniach fizykochemicznych.

1. Kurs szyfrowania baterią – wprowadzenie do procesu elektrolizy na przykładzie zostawiania kodów i symboli na kartce zwilżonej roztworem jodku potasu.

2. Zakładanie podsłuchu – wykorzystanie faktury bawełny do odbijania baniek mydlanych od powierzchni materiału (obserwacja zjawiska napięcia powierzchniowego).

3. Odczytywanie tajnych informacji – wywabienie niewidocznej wiadomości poprzez podgrzewanie kartki zapisanej tuszem sympatycznym - sokiem z cytryny.

4. Zbieranie wskazówek z miejsca przestępstwa – wykorzystanie m.in. sztucznej krwi (za pomocą rodanku żelaza) oraz odcisków palców (daktyloskopia).

5. Ucieczka improwizowanym samolotem – budowa prostego samolotu z wykorzystaniem papierowych kubeczków i taśmy klejącej. 6. Obwody elektryczne – sprawdzanie czy obwód jest zamknięty poprzez obserwację podłączonej żarówki. Wszystkie doświadczenia są w pełni bezpieczne i będą przeprowadzane pod czujnym okiem członków Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej.

poniedziałek, 26 Września, 2022 - 09:00
wtorek, 27 Września, 2022 - 11:00
wtorek, 27 Września, 2022 - 13:00
poniedziałek, 26 Września, 2022 - 11:00
poniedziałek, 26 Września, 2022 - 13:00
wtorek, 27 Września, 2022 - 09:00
Uczestnicy wezmą udział w grze edukacyjnej, w ramach której na podstawie przeprowadzonych eksperymentów zapoznają się z chemicznymi metodami pracy tajnych agentów.
Organizator:
Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej
Współorganizator:
Studenci Koła Naukowego "Venturi"
inż.
Krzysztof
Czyżewski
Studenci Koła Naukowego "Venturi"
ul. Waryńskiego 1
Stacjonarne