Jak kamera może służyć nauce? - szkiełko i oko w laboratorium Inżynierii Bezpieczeństwa

Lekcja będzie miała charakter warsztatowy. Dzieci, po krótkim wstępie do metod wizyjnych wykorzystywanych w badaniach materiałów inżynierskich, będą uczestniczyły w warsztatach dotyczących wykorzystania kamer laboratoryjnych do przeprowadzania eksperymentów. Podczas interaktywnego pokazu dzieci dowiedzą się jakie zjawiska można analizować za pomocą sprzętów wizyjnych i na jakie pytania odpowiadać. W ramach lekcji zostaną zaprezentowane możliwości kamer termowizyjnych oraz kamer do rejestracji zjawisk ultra krótkich.

Typ szkoły i dziedzina:
czwartek, 29 Września, 2022 - 13:30
Lekcja będzie miała charakter warsztatowy. Po krótkim wstępie w ramach lekcji zostaną zaprezentowane możliwości kamer termowizyjnych oraz kamer do rejestracji zjawisk ultra krótkich.
dr inż.
Grzegorz