Okiem naukowca - zbadaj wszystkie naj

Zmierz, zaobserwuj, sprawdź i porównaj, który z mieszkańców Warszawskiego ZOO jest naj... (najwyższy, najcięższy, najdłużej wytrzymuje pod wodą, ma najgrubszą skórę), czyli kto jest rekordzistą w swojej dziedzinie. Zapraszamy na warsztaty naukowe podczas których przeprowadzisz swoje własne obserwacje. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych klas VII - VIII. Postawisz tezę, zbierzesz dane, przeanalizujesz wyniki oraz wyciągniesz wnioski. Przedmiotem badań będą mieszkańcy Warszawskiego ZOO oraz ich budowa, tryb życia i przystosowania do życia w konkretnym środowisku i zdobywania pożywienia. Uczestnicy warsztatów wyposażeni w karty pracy, lornetki, stoper i inne niezbędne przyrządy poprowadzą własne obserwacje. W pierwszej części zajęć, po wybraniu kilku reprezentatywnych gatunków zwierząt, podzieleni na grupy uczestnicy wyruszą na swoją naukową mini wyprawę badawczą. Druga część odbędzie się w sali edukacyjnej, gdzie podsumujemy i omówimy zebrane wyniki, wyciągniemy wnioski i je przedyskutujemy.

Typ szkoły i dziedzina:
poniedziałek, 26 Września, 2022 - 10:30
piątek, 30 Września, 2022 - 10:30
wtorek, 27 Września, 2022 - 10:30
środa, 28 Września, 2022 - 10:30
czwartek, 29 Września, 2022 - 10:30
Wycieczka naukowa połączona z obserwacją wybranych gatunków zwierząt oraz analizą ich wyglądu i budowy w kontekście przystosowań do trybu życia i zajmowanego środowiska.
Dodatkowe informacje:
Klasa zostanie podzielona na 3 - 4 mniejsze grupy, stąd konieczność zapewnienia dodatkowej opieki podczas "samodzielnego" spacerowania po ZOO.
mgr
Agata