Po co zostaje się biznesmenem lub bizneswoman?

Podczas zajęć, które będą miały formę bardzo interaktywnej dyskusji, zmierzymy się z mitem, zgodnie z którym wyłącznym celem zakładania firmy jest zarabianie pieniędzy a biznes służy tylko do pomnażania majątku. Na wstępie bardzo krótko wyjaśnię, skąd w ogóle w powszechnej opinii wziął się ten szkodliwy mit, następnie zaś przedstawię przykłady przedsiębiorstw, które działają w celu wyższym i szerszym niż tylko pomnażanie bogactwa biznesmena. Uczestnicy zajęć poznają koncepcję i inspirujące przykłady przedsiębiorstw społecznych i spółdzielczych oraz innych inicjatyw przedsiębiorczych, których celem jest dobro wspólne. Co więcej, porozmawiamy również o zwykłych firmach, które w swej działalności uwzględniają szerszy obraz niż tylko egoistyczne mnożenie pieniędzy. Co istotne, uczestnicy nie będą tylko słuchać! Zajęcia przyjmą formę rozmowy, w której wspólnie dojdziemy do czynników, które motywują nas naprawdę do działania. Postaramy się krótko naszkicować możliwości, jakie otwierają się we współczesnym świecie przed młodzieżą, wrażliwą na problemy i potrzeby innych osób oraz środowiska, w którym żyjemy. Wspólnie postaramy się odczarować mit poważnego pana lub pani w garniturze, którzy w celu mnożenia pieniędzy czynią szkodę otoczeniu. Pokażemy, że również działając dla dobra wspólnego można osiągnąć zadowolenie i realizować się zarówno w pracy, jak i szerzej – w społeczeństwie.

środa, 28 Września, 2022 - 09:00
Czy celem zakładania firmy jest zarabianie pieniędzy a biznes służy tylko do pomnażania majątku – prawda czy fałsz?
mgr
Marcin