Smaki i zapachy żywności

Warsztat mają na celu przybliżenie uczniom szkół ponadpodstawowych sposoby oceny jakości żywności. Podczas naszych lekcji festiwalowych uczniowie będą brać czynny udział w tzw. teście na daltonizm smakowy (rozpoznawania smaków podstawowych żywności). Zaplanowaliśmy również możliwość rozpoznawania zapachów różnych próbek żywności. W trakcie naszych warsztatów uczniowie będą również degustować serki homogenizowane oraz uczestniczyć w procesie tworzenia nowego aromatu tych produktów w taki sposób, aby był on zbliżony do wskazanego standardowego produktu. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w naszych lekcjach festiwalowych!

Typ szkoły i dziedzina:
wtorek, 27 Września, 2022 - 10:00
czwartek, 29 Września, 2022 - 10:00
wtorek, 27 Września, 2022 - 12:00
czwartek, 29 Września, 2022 - 12:00
Zapraszamy do wzięciu udziału w warsztatach sensorycznych badania żywności, podczas których uczniowie wykonają test na daltonizm smakowy, będą badać zapachy żywności oraz degustować produkty.
Dorota
Derewiaka
Ewa
Majewska