Synteza, syntezatory i muzyka elektroniczna

Synteza dźwięków fascynowała ludzi od dawna. Pierwsze syntezatory elektroniczne powstały w latach 1950, a wielki boom na ich wykorzystanie w muzyce nastąpił na przełomie lat 1970/1980. Dzisiaj syntezatory są nieodłącznym elementem niemal każdego gatunku muzycznego. Chcemy pokazać na czym polega synteza dźwięku i jak zbudowane są syntezatory analogowe i cyfrowe. Do dzisiaj dźwiękowcy i artyści wykorzystują ogromne syntezatory modularne do tworzenia unikalnych dźwięków, które znamy z filmów. Interesujące będzie także usłyszeć w jaki sposób z prostych przebiegów elektrycznych tworzy się dźwięki, akordy, a potem melodię. Pokażemy odwrotność syntezy – czyli analizę spektralną. Na Wielki Finał szykujemy coś specjalnego … lasery, które posłużą do pokazania obrazów rysowanych muzyką! Wszyscy poczują klimat dyskoteki szkolnej z lat 80 – dlatego zapraszamy do przyjścia w modnym obecnie retro z tamtych lat!

Typ szkoły i dziedzina:
środa, 28 Września, 2022 - 13:30
Pokażemy, jak działają syntezatory analogowe i cyfrowe do tworzenia dźwięków, akordów i melodii. Na Finał szykujemy coś specjalnego … lasery, które posłużą do pokazania obrazów rysowanych muzyką!
Marcin
Lewandowski