Nanobiotechnologia, czyli nanocząsteczki w służbie człowieka

Opowiemy, czym są nanocząstki i nanomateriały, oraz wyjaśnimy, co sprawia, że nanobiotechnologia to dzisiaj jedna z najbardziej obiecujących technologii. Dowiecie się, w jakich produktach codziennego użytku możemy znaleźć nanocząstki, które gałęzie przemysłu korzystają ze zdobyczy nanotechnologii, a które dopiero będą z nich korzystać, czyli nad czym pracują naukowcy. Podczas praktycznych warsztatów poznacie metody wytwarzania nanocząstek, m.in. wykorzystując takie produkty jak kawa i herbata – czyli ekologiczną metodę zielonej syntezy. Zobaczycie, jak można zmierzyć nanocząstki. Dowiecie się również, jak prowadzić hodowle mikrobiologiczne, przygotowując posiewy mikroorganizmów z własnych palców, oraz wspólnie z nami zbadacie właściwości antybakteryjne nanocząstek, w tym najpopularniejszych nanocząstek srebra.

Typ szkoły i dziedzina:
poniedziałek, 26 Września, 2022 - 10:00
wtorek, 27 Września, 2022 - 12:00
Opowiemy o nanocząstkach i ich zastosowaniu, podczas warsztatów poznacie ekologiczne metody wytwarzania nanocząstek oraz badania ich właściwości antybakteryjnych w hodowli mikrobiologicznej.
Dodatkowe informacje:
Godzina zajęć może zostać zmieniona żeby dostosować się do "dzwonków" w szkole.
Organizator:
Międzywydziałowe Koło Naukowe Nanobiotechnologii SGGW