Instytut Parazytologii im. W. Stefańskiego PAN

Typ Tytuł Opis Dziedzina Termin
Lekcja festiwalowa Biologia: wszystko co powinieneś wiedzieć o swojej komórce i jak wygląda jej spotkanie z wirusem.

Instytut Parazytologii PAN zaprasza dzieci klas 4-6 na zajęcia pt.: „Biologia: co powinieneś wiedzieć o swojej komórce i jak wygląda jej spotkanie z wirusem”. Warsztaty pozwolą dzieciom poznać tajemnice budowy i organizacji pojedynczej komórki. Poznają mini fabryki, które kryją się w ich wnętrzu i procesy w nich zachodzące. Dowiedzą się, czym jest DNA, jak odczytywany jest kod genetyczny i jak powstają białka. Będą mogły zobaczyć pod mikroskopem, jak wyglądają ludzkie komórki nabłonkowe i ukryte w nich DNA. Dzieci dowiedzą się również, czym są wirusy i jak szczepienia wspomagają nasz organizm w walce z wirusem-intruzem. Zobaczą świecące komórki bakterii oraz poznają techniki wykorzystywane na co dzień w laboratoriach.