Czy rachunkowość może nas zawieść?

Etap pierwszy: 1. Rachunkowość – czy taka łatwa i logiczna? (Wyjaśnienie ogólnych zagadnień o rachunkowości, jej zadania oraz rola. Punkt pierwszy ma na celu wprowadzenia w tematykę rachunkowości ). 2. Rola rachunkowości w przedsiębiorstwie. W tym punkcie zostanie udzielona odpowiedź na pytanie, które jest zawarte w temacie, oraz przekazanie informacji, jak bardzo ważną rolę odgrywa rachunkowość w prowadzeniu przedsiębiorstwa, oraz wypromowanie zawodu księgowego. 3. A to ciekawe... czyli oszustwa i nie tylko w księgowości na przestrzeni lat. Poinformujemy słuchaczy, czy oszustwa w księgowości są możliwe, oraz jakie są konsekwencje czynów zabronionych). Trochę historii od Luca Paciolego do rachunkowości informatycznej. 4. Współczesna rachunkowość od kuchni – demonstracja funkcjonowania programów komputerowych (RAKS SQL). Odbędzie się prezentacja działania programów komputerowych celem przekazania wiedzy praktycznej. Etap drugi: 5. Quiz dla słuchaczy- możliwość otrzymania atrakcyjnych nagród. Jako podsumowanie zorganizujemy quiz dla słuchaczy na podstawie wcześniej przekazanej wiedzy teoretycznej. Trzy osoby, które najwcześniej udzielą odpowiedzi na 10 pytań dostaną atrakcyjne nagrody.

Typ szkoły:
Liczba osób:
Klasa od:
Klasa do:
poniedziałek, 21 Wrzesień, 2015 - 10:00
wtorek, 22 Wrzesień, 2015 - 10:00
Czy rachunkowość naprawdę jest taka łatwa i logiczna? Wyjaśnimy ogólne zagadnienia o rachunkowości, jej zadania oraz rolę. Słuchacze zostaną wprowadzeni w tematykę rachunkowości, a także porozmawiamy o tym czy oszustwa w księgowości są możliwe?
Organizator:
Wydział Ekonomii i Zarządzania Uczelni Łazarskiego