Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Typ Tytuł Opis Dziedzina Termin
Spotkanie festiwalowe Wszechobecne bakterie

Po krótkiej prelekcji uczestnicy będą mogli obejrzeć bakterie wyizolowane na podłoża hodowlane z różnych środowisk. Będą mogli sami przygotować i barwić preparaty z bakterii oraz obejrzeć je pod mikroskopem.

• pon., 2015-09-21 11:30
Spotkanie festiwalowe Żyj zdrowo i aktywnie - spotkanie z psychodietetykiem

Zapraszamy młodzież na spotkanie z psychodietetykiem.

• pon., 2015-09-21 16:00
Spotkanie festiwalowe Zamieszanie w szkole, czyli redagujemy informację prasową.

Zaznajomienie uczestników lekcji ze specyfiką pracy dziennikarza informacyjnego. Kształtowanie umiejętności obserwowania wydarzeń

• śr., 2015-09-23 10:00
Spotkanie festiwalowe Kto, kiedy i jak odpowiada za popełnienie przestępstwa? Prawo karne.

Czy wiecie, że nie każdy czyn zabroniony jest przestępstwem? Co to jest wina umyślna i nieumyślna? Czy znacie rodzaje kar stosowanych w polskim prawie karnym? Czy wiecie kim jest podżegacz, czym różni się abolicja od amnestii i co to jest zatarcie skazania? Podczas wykładu dowiecie się czym jest prawo karne i poznacie jego najważniejsze funkcje oraz zasady odpowiedzialności karnej. Opowiemy Wam o tym czym jest przestępstwo i jak można je popełnić oraz kiedy sprawca czynu zabronionego nie odpowiada za jego popełnienie. Poznacie rodzaje kar i środków karnych oraz najważniejsze zasady ich wymierzania. Dowiecie się także kiedy osoba skazana w przeszłości za popełnienie przestępstwa może zgodnie z prawem twierdzić, że nigdy nie była karana.

• śr., 2015-09-23 11:00
Spotkanie festiwalowe Uprawnienia konsumenta

Uczestnik poznaje najważniejsze uprawnienia konsumenta. Dowiaduje się kiedy może odstapić od zawartej umowy, jak dochodzić roszczeń z tytułu wadliwości nabytej rzeczy.

• śr., 2015-09-23 13:00
Spotkanie festiwalowe Sportretować niewidzialnego. Sacrum w malarstwie, fotografii i filmie

Blok tematyczny poświęcony prezentacji najpopularniejszych dzieł sztuki z różnych epok przedstawiających sferę sacrum, fotografii artystycznej, poszerzony o projekcję i analizę teledysków znanego rapera ks. Jakuba Bartczaka

• czw., 2015-09-24 10:00
Spotkanie festiwalowe Czym jest prawo? Czy potrzebujemy prawa? Po co nam prawo?

Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć w prosty sposób pracownicy Wydziału Prawa i Administracji UKSW. Prawo jest dla każdego. Przyjdź, posłuchaj, zobacz!

• czw., 2015-09-24 12:00
Lekcja festiwalowa Drużyna św. Franciszka – święci i błogosławieni miłośnicy przyrody

Wszyscy chyba znają Franciszka z Asyżu, ale nie wszyscy wiedzą, że nie on jeden spośród świętych kochał wszelkie stworzenie. Na kim jeszcze z Bożych przyjaciół mogą wzorować się dzisiejsi miłośnicy przyrody? Kto wspiera z nieba ekologów? Z nami dowiecie się tego!

filozofia
  • czw., 2015-09-24 12:00
Spotkanie festiwalowe Racjonalnie o wierze – wiara wobec nauki, nauka wobec wiary

Dla niektórych coś jest prawdziwe tylko wtedy, gdy możemy tego dowieść naukowo. Inni przyjmują wszystko na wiarę, niechętnie odnosząc się do nauk przyrodniczych i ścisłych. Czy wiara i nauka są ze sobą sprzeczne? Jakie są możliwości ich dialogu? Podyskutujmy o tym!

• czw., 2015-09-24 17:00
Lekcja festiwalowa "Cuda, nie: zwidy” – o cudach biblijnych z perspektywy nauki

Czytając Biblię wielokrotnie natrafiamy na opisy wydarzeń nadprzyrodzonych, które wprawiały w osłupienie nie tylko Izraelitów czy uczniów Jezusa, ale i nas skłaniają do pytania: jak to się stało? Wierząc w sens tego, co Bóg czyni, nie musimy rezygnować z przybliżania cudów na gruncie nauki!

filozofia
  • pt., 2015-09-25 11:00
Spotkanie festiwalowe Spotkania z archeologią na UKSW

Harmonogram:

14.00 – 15.20 w części wykładowej prowadzonej przez Koło Naukowe Studentów Archeologii, dr. J. Budziszewskiego i mgr M. Rutynę poruszymy następujące zagadnienia:

„Po co nam archeologia?”

„Historia najbardziej spektakularnych badań prowadzonych przez Instytut Archeologii  UKSW „

„Archeolog w sieci… Poszukiwania archeologiczne w nowej rzeczywistości technologicznej”

„Archeolog i kości”

15.30 – 16.00 część praktyczna z możliwością uczestnictwa - warsztaty dla młodzieży szkół gimnazjalnych i licealistów:

- gry wikińskie

- tkactwo

- garncarstwo

- archeolog w sieci

W każdej z części przewidziany jest czas na dyskusję i pytania godziny warsztatów mogą ulec zmianom -nieznacznym wydłużeniom

archeologia
  • pt., 2015-09-25 14:00
Spotkanie festiwalowe Biologia molekularna - doświadczenia i eksperymenty.

Doświadczenia i eksperymenty. DNA pochodzenia zwierzęcego oraz izolacja DNA roślinnego.

• pt., 2015-09-25 16:00
Spotkanie festiwalowe Odkrycia biologiczne, które zmieniły nasze wyobrażenie o świecie!

Wystawa jest wirtualnym spacerem po QR'ach w rzeczywistości rozszerzonej nt. odkryć biologicznych, które zmieniły nasze wyobrażenie o świecie! Jest to forma pokazu. Organizator zapewnia tablety.  Dla samodzielnego poruszania się po wystawie jest konieczność posiadania smartphona i wgranej aplikacji z google play store: Augment.

• pt., 2015-09-25 17:00