Ty też kiedyś będziesz emerytem, czyli ubezpieczenie emerytalne w pigułce

Głównym celem zajęć jest pokazanie uczniom, że o emeryturze wcale nie należy myśleć w kategoriach czegoś bardzo odległego.
Zajęcia mają na celu zaznajomienie uczniów z podstawowymi pojęciami związanymi z ubezpieczeniem emerytalnym:

- czym jest pojęcie starości?

- dlaczego musimy opłacać składkę emerytalną?

- kiedy można przejść na emeryturę?

- jak teraz wyliczana jest przyszła emerytura?

- dlaczego tak ważne jest myślenie o niej już teraz?
Po zajęciach uczniowie powinni odróżniać model repartycyjnego finansowania ubezpieczenia społecznego od modelu kapitałowego. Celem zajęć jest również zachęcenie uczestników do dyskusji o tym, która metoda  jest lepsza z perspektywy przyszłego emeryta.

Dostępne od:
poniedziałek, 21 Wrzesień, 2015 - 14:00
Celem zajęć jest szerzenie wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych wśród młodzieży ponadgimnazjalnej: przedstawienie najważniejszych zagadnień z zakresu ubezpieczenia emerytalnego oraz krótkie omówienie reform polskiego systemu emerytalnego.
Dodatkowe informacje:
Zapisy klasy od 15 IX: strzelecki.jan@gmail.com