Jak ożywić przestrzeń miasta? - Rewitalizacja w pigułce.

Zastanawiacie się, w jaki sposób zmienia się otoczenie Waszego domu, dlaczego właśnie w Waszej okolicy jest dużo placów zabaw, a nie ma skateparku albo fajnego miejsca do wspólnego odrabiania lekcji poza szkołą czy wspólnego spędzania czasu z kolegami? Kiedy zielony skwer zmienia się w betonową pustynię? Czy może być odwrotnie? Spotkanie w szkole niezbyt kojarzy Wam się z czasem wolnym, ale nie zawsze możecie posiedzieć z kolegami u siebie lub u nich w domu? Czy są takie miejsca w Waszej okolicy, gdzie miło się chodzi? Dlaczego takie są? Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak może zmieniać się przestrzeń i jaki możecie mieć na to wpływ, te zajęcia są dla Was. Oprócz krótkiego wprowadzenia o tym, czym jest rewitalizacja i jej podstawowych narzędziach, możecie liczyć na grę we wspólną zmianę wybranej przestrzeni oraz dyskusję o tym, jakie narzędzia wprowadzania zmian, mogą być dla Was pomocne. Zobaczycie przykłady z warszawskich dzielnic i z innych miast, rozwiązania dla dzieci i młodzieży projektowane z ich czynnym udziałem, ale też przestrzenie zaprojektowane dla różnych grup wiekowych. Chcecie, żeby miasta były zdrowe? Serdecznie zapraszam na rewitalizacyjną pigułkę!

Typ szkoły:
Liczba osób:
środa, 27 Wrzesień, 2017 - 11:00
Jak zmienia się otoczenie Waszego domu? Czy macie na to wpływ? Zobaczcie miejsca dla młodzieży i zagrajcie w grę w projektowanie przestrzeni miasta. Zapraszam na rewitalizacyjną pigułkę!
Dodatkowe informacje:
Wielodziedzinowość: ekonomia, geografia, psychologia, socjologia
Aleksandra
Jadach-Sepioło