Data Science w Pythonie

Numer: 
39

Python to obecnie najszybciej rozwijający się język programowania, także wśród analityków danych. Swoją popularność zawdzięcza prostej i czytelnej składni, wysokiej wydajności, a przede wszystkim ogromnej społeczności tworzącej biblioteki dla Pythona w niemal każdym obszarze programowania.

W pierwszej części warsztatu pokażemy praktyczne przykłady z analizy i wizualizacji danych w popularnych pakietach pandas i seaborn. W drugiej części dla zaznajomionych z Pythonem przedstawimy i wytrenujemy model lasów losowych z wykorzystaniem pakietu scikit-learn i własnego wrappera. Na praktycznym przykładzie wyjaśnimy m. in. jakie są mocne i słabe strony tego modelu, jak skutecznie dobierać hiperparametry i jak poprawnie przeprowadzić walidację krzyżową.

Warsztatowa forma szkolenia sprzyja zrozumieniu i zapamiętywaniu zagadnień Data Science i Machine Learning. Uczestnicy w ramach szkolenia otrzymują skrypty, które mogą niemal od razu wykorzystać we własnych projektach. Jeśli jesteś zainteresowany najnowszymi trendami w modelowaniu biznesowym, oraz uczeniu maszynowym – zapraszamy na nasz BEZPŁATNY webinar, na którym pokażemy zaawansowane zastosowanie bardzo popularnego języka programowania w interdyscyplinarnej analizie danych – Data Science.

Agenda warsztatu:

✅  wczytanie i przetwarzanie danych w pakiecie pandas
✅  wizualizacja danych w matplotlib i seaborn
✅  model lasów losowych (teoria, trening, walidacja, dobór hiperparametrów)

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Termin: 
wtorek, 22 Września, 2020 - 18:30
Czas trwania: 
90 minut
Opis skrócony: 
Python to obecnie najszybciej rozwijający się język programowania także wśród analityków danych. W programie m.in. zagadnienia z zakresu Data Science i Machine Learning.
Współorganizator: 
LabMasters, Koło Naukowe Inwestycji i Finansów
dr
Maciej
Wilamowski
mgr
Piotr
Ćwiakowski
Miejsce spotkania: 
Wydarzenie online: 
Wydarzenie online na żywo: 
Wydarzenie online na żywo