Smart fluid - you can do it

Numer: 
118
Ciecz, która staje się twarda jak kamień?
Tak, to możliwe.
Płyny nienewtonowskie są znanymi substancjami, ale jak skutecznie wykorzystać ich właściwości? To wie zespół Politechniki Warszawskiej.
W praktyce - jeśli zanurzamy do takiej cieczy bardzo powoli jakiś przedmiot, to swobodnie się w niej zapadnie. Natomiast gdy chcielibyśmy do takiej cieczy włożyć coś bardzo gwałtownie, to ta ciecz natychmiast będzie stawiać opór.
Podczas wykładu zaprezentujemy podstawowe, jednakże interesujące, informacje o cieczach zagęszczanych ścinaniem. Pokażemy również ich potencjalne zastosowania oraz jak przygotować taką ciecz we własnej kuchni.
Jeśli chcecie aktywnie uczestniczyć w pokazie, przygotujcie szklankę wody, 3 łyżki skrobi ziemniaczanej i barwnik spożywczy w ulubionym kolorze.  
Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Forma: 
Termin: 
środa, 23 Września, 2020 - 10:00
Czas trwania: 
30 minut
Opis skrócony: 
Podczas wykładu zaprezentujemy podstawowe informacje o cieczach zagęszczanych ścinaniem. Pokażemy również ich potencjalne zastosowania oraz jak przygotować taką ciecz we własnej kuchni.
Dodatkowe informacje: 
Jeśli chcecie aktywnie uczestniczyć w pokazie, przygotujcie szklankę wody, 3 łyżki skrobi ziemniaczanej i barwnik spożywczy w ulubionym kolorze.
mgr inż.
Paulina
Nakonieczna-Dąbrowska
Miejsce spotkania: 
Wydarzenie online: 
Wydarzenie online
Wydarzenie online na żywo: