Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?

Podczas zajęć uczniowie dowiedzą się, gdzie i w jaki sposób uregulowane zostały zadania i cele instytucji jaką jest policja oraz jakie działania podejmowane są przez funkcjonariuszy, a także jakie są podstawowe granice uprawnień policjanta w kontakcie z obywatelem. Ponadto, uczniowie zyskają wiedzę dotyczącą granic wieku w odniesieniu do odpowiedzialności karnej, a także wyjątków dotyczących tych granic. Uczniowie dowiedzą się też czym jest demoralizacja, a także zdobędą podstawową wiedzą odnośnie postępowania w sprawach nieletnich i aktu prawnego regulującego tę tematykę. Warsztaty będą przeprowadzone w atrakcyjnej formie z użyciem wielu metod mającym na celu ułatwić uczniom zdobywanie wiedzy, tj. np. burza mózgów, kazusy, tabela, praca z przepisami itd.

poniedziałek, 26 Września, 2022 - 12:00
Warsztaty przybliżą uczniom w jaki sposób i na jakiej podstawie działa policja. Uczniowie dowiedzą się także, jakie są granice wieku odpowiedzialności karnej.
Małgorzata
Dziewanowska