Czy można malować na wodzie? Plastyka w kreatywnym tonie

Lekcje adresowane są do młodzieży: uczniów szkół ponadpodstawowych, jak również do uczniów szkół ponadpodstawowych o charakterze integracyjnym. Celem spotkania jest praktyczne ukazanie plastyki, jako aktywności stymulującej ludzką wyobraźnię oraz kształtującej twórcze myślenie dalekie od sztampowych schematów. Proponowaną techniką pracy będzie starodawna japońska technika malarska, a nietypowym podłożem będzie żywioł, jakim jest woda.

Typ szkoły i dziedzina:
poniedziałek, 26 Września, 2022 - 10:00
Plastyka kształtuje twórcze myślenie dalekie od sztampowych schematów. Proponowaną techniką pracy będzie starodawna japońska technika malarska, a nietypowym podłożem będzie żywioł, jakim jest woda.
Dodatkowe informacje:
Powstałe w ramach lekcji festiwalowych wytwory będą wyjątkowym dopełnieniem Wystawy prac wykonanych przez 80 studentów Wydziału Nauk Pedagogicznych UKSW pt. Jak plastyką sięgnąć… prezentujących tematykę trzech żywiołów: wody, ziemi i powietrza.
Kinga
Krawiecka