Geografia z samolotu…czyli GIS w akcji!

Geograficzne Systemy Informacyjne to jedno z najprężniej rozwijających się narzędzi w geografii, coraz śmielej stosowane także w naukach biologicznych, inżynierii środowiska i archeologii. Na warsztatach dowiecie się, w jaki sposób wykonywane są naloty, czym różnią się naloty "leaf off" od "leaf on" oraz co odróżnia je od zdjęć satelitarnych, które możecie obejrzeć w GoogleMaps. Dowiecie się, co to takiego Mapa Koron Drzew i jak w oparciu o nią określany jest dobrostan drzewostanu. Na koniec zobaczycie jak wygląda Mapa Koron Drzew dla Warszawy i wspólnie zastanowimy się, czy drzewa w Lasach Bielańskim i Kabackim są w dobrej kondycji zdrowotnej i nie zagrażają bezpieczeństwu użytkowników.

Typ szkoły i dziedzina:
środa, 28 Września, 2022 - 12:00
Uczestnicy lekcji dowiedzą się, czym są Geograficzne Systemy Informacyjne i jak można je wykorzystywać w naukach biologicznych, inżynierii środowiska i archeologii.
Współorganizator:
Studenckie Koło Naukowe Biologów Człowieka UKSW