Jak fizyk i chemik patrzą na świat?

Lekcja z pokazami. Opowiemy jakiej aparatury używamy do obserwacji przyrody i co dzięki niej możemy zobaczyć. Przedstawimy takie zjawiska jak efekt Tyndala i rozpraszanie Rayleigha, czyli odpowiemy na pytanie dlaczego niebo jest niebieskie. Powiemy skąd się biorą i czym są artefakty i pokarzemy jak za pomocą nosa odróżnić cząsteczki będące swoimi lustrzanymi odbiciami. Będziemy prezentować też działanie najprostszego urządzenia optycznego czyli ciemni optycznej.

Typ szkoły i dziedzina:
poniedziałek, 26 Września, 2022 - 10:00
Lekcja z pokazami omawiająca wykorzystanie różnych zjawisk fizycznych [głównie związanych ze światłem] do obserwacji i badania natury.
Dodatkowe informacje:
Aula bez windy, szerokie schody, w przypadku obostrzeń pandemicznych możliwość przyjazdu do szkoły, jednak wtedy potrzebna będzie sala z zaciemnieniem, rzutnikiem i PowerPointem. Aula dostępna dla osób na wózkach.
Roman
Luboradzki