Szukając schronienia. Kim są uchodźcy?

Lekcja Szukając schronienia. Kim są uchodźcy? jest przeznaczona dla uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej. W jej trakcie będą oni mogli dowiedzieć się kim są tytułowy uchodźcy i na czym polega ochrona międzynarodowa (w szczególności – komu można jej udzielić). Uczniowie będą mogli zobaczyć również jak wygląda procedura uchodźcza. Praktyczne kazusy i dyskusje pozwolą uczestniczącym w lekcji zobaczyć, jak różnorodna może być sytuacja uchodźców i jak różne są powody, dla których ludzie zmuszeni są opuścić swój dom. Będą potrafili również uzasadnić, dlaczego w takich przypadkach konieczne jest zapewnienie im ochrony.

wtorek, 27 Września, 2022 - 10:00
W trakcie lekcji uczniowie będą mogli dowiedzieć się kim są uchodźcy i na czym polega ochrona międzynarodowa (w szczególności – komu można jej udzielić), a także jak wygląda procedura uchodźcza.
Małgorzata
Dziewanowska