Mapa emocji. Jak rozpoznawać i radzić sobie z emocjami?

Numer: 
69

Chociaż emocje są nam dane przez biologię, wyposażają nas w moc, która pomaga nam żyć, to jednak w wielu sytuacjach możemy mieć wrażenie, że zamiast nas wspierać, tylko nam to życie utrudniają. W każdym wieku, ale szczególnie, gdy jest się młodym i dopiero odkrywa się siebie, otaczający świat i innych ludzi, codziennie można przeżywać wiele różnych emocji. Dorastanie – choć fascynujące – to często też trudny i burzliwy okres w życiu, przez co nieraz można poczuć się jak na emocjonalnej karuzeli.

Warsztat dedykowany jest dla młodzieży, która chciałaby porozmawiać o emocjach i zapoznać się z ich tajnikami. Jego celem jest podniesienie kompetencji emocjonalnych. Wspólnie poszukamy odpowiedzi, czym są emocje, jakie mamy emocje, czemu one służą, gdzie powstają (trochę o sekretnym życiu mózgu i funkcji poznawczych) i w jaki sposób nasze ciało je komunikuje. Na zajęciach też odpowiemy na pytania, dlaczego emocje są ważne, jak je rozpoznawać oraz jak o nich rozmawiać, wykorzystując w tym celu mapę emocji. Jest to narzędzie, które pomaga odnaleźć się w swoich emocjach, rozpoznawać je, rozumieć i nazywać to, co się czuje i jak to się przejawia w ciele. A to pozwoli na pójście dalej – na skorzystanie ze strategii efektywniejszego radzenia sobie z emocjami trudnymi i zadbania o siebie.

W związku z tym, że sama wiedza teoretyczna nie wystarcza, aby sprawnie poruszać się we własnych emocjach, spotkanie będzie poprowdzone w formie warsztatu – interakcji z uczestnikami, którzy będą mogły zadawać pytania, dzielić się swoimi przemyśleniami, wykonają wspólnie ćwiczenie z mapą emocji.

Typ spotkania: 
Forma: 
Termin: 
środa, 21 Września, 2022 - 20:00
Czas trwania: 
60 minut
Opis skrócony: 
Warsztat dla młodzieży, która chciałaby podnieść swoje kompetencje emocjonalne w rozumieniu czym są emocje, czemu służą, gdzie powstają i w jaki sposób nasze ciało je komunikuje, stosując mapę emocji.
dr
Ewa
Odachowska-Rogalska
studentka
Julia
Zbróg
studentka
Aleksandra
Fijałkowska
studentka
Zuzanna
Pawelczyk
studentka
Justyna
Bors
Miejsce spotkania: 
Transmisja odbędzie się na FB Instytutu Psychologii APS i FB Koła Naukowego Psychologii Traumy: https://www.facebook.com/APS.psychologia/ https://www.facebook.com/knPsychologiiTraumy/
Online

Komentarze

Wysłane przez Marzena.malkows... w czw., 2022-09-15 21:35
Marzena Małkowska
Wysłane przez Marzena.malkows... w czw., 2022-09-15 21:36
Nazwisko
Wysłane przez Marzena.malkows... w czw., 2022-09-15 21:37
Nazwisko

©2022 Festiwal Nauki