Pierwiastki korzystne i szkodliwe w wodach podziemnych – pochodzenie, znaczenie, przykłady

Przedstawione zostaną podstawowe informacje dotyczące źródeł pochodzenia składników obecnych w wodach podziemnych oraz najważniejszych procesów kształtujących skład tych wód. Omówione zostaną formy występowania składników w wodach, klasyfikacje składników, w tym w kontekście ich znaczenia dla organizmów żywych, a także wykorzystanie wód podziemnych z uwagi na ich skład. Na przykładzie wybranych pierwiastków korzystnych i szkodliwych dla człowieka pokazane zostanie szerzej ich pochodzenie, znaczenie, wyzwania badawcze oraz tło historyczne.

środa, 21 Września, 2022 - 17:00
Jakie jest pochodzenie składników obecnych w wodach podziemnych i jakie procesy kształtują ich skład. Na przykładzie wybranych pierwiastków odkryjemy ich znaczenie, wyzwania badawcze, tło historyczne.
prof. dr hab. inż.
Dariusz