Nasi niewidzialni wrogowie i przyjaciele

Zajęcia będą podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną. W pierwszej części uczestniczy zapoznają się z informacjami na temat różnych grup mikroorganizmów, poznają techniki mikroskopowe oraz zasady barwienia bakterii i grzybów. W części warsztatowej uczestnicy samodzielnie wykonają różne barwienia komórek wybranych mikroorganizmów, oraz dokonają obserwacji mikroskopowych preparatów własnych oraz pokazowych. Dodatkowo, uczestnicy lekcji, będą mogli zaobserwować ruch mikroorganizmów. Na koniec zajęć uczestniczy będą mieć okazję nauczyć się mycia rąk metodą Ayliffe.

Typ szkoły i dziedzina:
piątek, 29 Września, 2023 - 12:00
Zajęcia dotyczą obserwacji mikroskopowych bakterii i grzybów, zasiedlających organizm człowieka i środowisko. Ćwiczenia z metod mikroskopowania oraz barwienia komórek mikroorganizmów.
Współorganizator:
Studenckie Koło Naukowe Agar