Wielkie oczy i puchate ogonki, czyli jak filmiki ze zwierzętami podbijają nasze serca

Numer: 
157

Spójrzmy prawdzie w oczy: wszyscy je oglądamy. Filmiki z uroczymi zwierzakami cieszą się w Internecie wielką popularnością i błyskawicznie stają się „viralami”, zdobywając tysiące, a nawet miliony wyświetleń. Oprócz klasycznych kotków z kłębkiem wełny czy puchatych szczeniaczków możemy znaleźć też przykłady zaskakujących przyjaźni międzygatunkowych, takich jak mały ryś i jelonek czy papuga i pies. Dlaczego tak bardzo lubimy filmiki z uroczymi zwierzętami? Jakie cechy sprawiają, że miś koala jest słodszy niż krokodyl? Dlaczego niezwykłe przyjaźnie wśród zwierząt tak nas poruszają? Skąd ich popularność nie tylko w filmie, ale też w literaturze? I czy każdy uroczy filmik jest rzeczywiście niewinny i nieszkodliwy?

Wydarzenie jest związane z realizowanym projektem grantowym pt. „Wyobrażenia harmonii międzygatunkowej w literaturze, filmie i innych tekstach kultury anglosaskiej, od połowy XIX do XXI wieku” finansowanym przez NCN.

Ostatnie piętnaście minut zostanie przeznaczone na dyskusję z uczestnikami spotkania.

Typ spotkania: 
Termin: 
czwartek, 28 Września, 2023 - 17:00
Czas trwania: 
60 minut
Opis skrócony: 
Każdy z nas uśmiecha się, oglądając filmiki z niesfornymi szczeniakami, puchatymi kotkami albo niezdarnymi niedźwiadkami. Dlaczego tak łatwo stają się viralami? I czy na pewno są całkiem niewinne?
Dodatkowe informacje: 
Zapisy od 11 IX pod adresem: festiwal.anglistyka@gmail.com
prof.
Justyna
Włodarczyk
mgr
Julia
Wilde
Miejsce spotkania: 
ul. Dobra 55
00-312 Warszawa

©2022 Festiwal Nauki