Wszyscy jesteśmy nano. Czy technologia może leczyć?

Naturalne nanowłókna są elementem konstrukcyjnym tkanek wszystkich żywych organizmów. Sztucznie otrzymane nanowłókna są z powodzeniem używane w inżynierii tkankowej i medycynie regeneracyjnej – umożliwiają odbudowę uszkodzonych tkanek, w przyszłości również organów. Spotkanie rozpoczyna wprowadzenie w temat nanowłókien, jest kontynuowane w laboratorium pokazem elektroprzędzenia i materiałów używanych w medycynie regeneracyjnej. Mile widziany czynny udział widzów w spotkaniu.

Typ szkoły:
Liczba osób:
Klasa od:
Klasa do:
poniedziałek, 21 Wrzesień, 2015 - 10:00
Naturalne nanowłókna są elementem konstrukcyjnym tkanek wszystkich żywych organizmów. Pokaz i wykład dotyczą zastosowania nanowłókien w inżynierii tkankowej i medycynie regeneracyjnej, do odbudowy uszkodzonych tkanek lub organów.
Współorganizator:
Uniwersytet Warszawski, Wydział Chemii
dr inż.
Tomasz
Kowalczyk
mgr inż.
Olga
Urbanek
dr inż.
Ewelina
Zabost
mgr