Czy kryzys demograficzny w Europie?

W Europie zachodzą głębokie zmiany demograficzne, społeczeństwa starzeją się, dzieci rodzi się coraz mniej, a liczba Europejczyków zmniejsza się. Czy zatem mamy do czynienia z kryzysem demograficznym? Podczas wykładu analizowane będą uwarunkowania społeczne, kulturowe i ekonomiczne procesów demograficznych w Europie, w tym zmiany modelu rodziny, wzorów dzietności, stylu życia, sytuacji gospodarczej, modeli polityki rodzinnej. Jak te procesy zachodzą w wybranych państwach europejskich? Czy w Polsce mamy do czynienia z zapaścią demograficzną? Jakie są konsekwencje tych zmian, jakie prognozy?

niedziela, 26 Września, 2021 - 10:00
W Europie społeczeństwo starzeje się, rodzi się coraz mniej dzieci, a liczba Europejczyków maleje. Czy czeka nas kryzys demograficzny? Jakie są przyczyny i skutki tych przemian demograficznych?
Organizator:
Współorganizator: