Dialog. Działaj, graj, zmieniaj kraj! Czyli o grze planszowej aktywizującej obywateli

Numer: 
154

Celem naszego projektu DIALOG (Partycypacja obywatelska w Polsce: determinanty, konsekwencje i metody aktywizacji społecznej; DIALOG 0013/2019) było zrozumienie podstaw partycypacji obywatelskiej wśród młodych Polek i Polaków. Aby to zrobić, przeprowadziliśmy serię badań ilościowych oraz jakościowych, na podstawie których stworzyliśmy grę kooperacyjną, wzmacniającą chęć angażowania się w życie kraju. W czasie naszego wystąpienia opowiemy o kluczowych wynikach przeprowadzonych badań. Przedstawimy proces tworzenia gry planszowej, która opiera się na pozyskanej przez nas wiedzy z zakresu psychologii społecznej i politycznej. Wreszcie, zaprezentujemy grę print&play, którą może mieć każdy/każda z Was. Wystarczy pobrać ją z serwerów Laboratorium Poznania Politycznego IP PAN (http://politicalcognition.psych.pan.pl/pl/) i wydrukować na domowej drukarce .

Opis gry: Gra, którą stworzyliśmy wymaga od Was współpracy, pomagania sobie nawzajem, ale też doskonalenia Waszych indywidualnych umiejętności! Możecie podejmować w niej liczne działania, które wpłyną na otaczający Was świat. Wcielcie się zatem w jedną z 24 postaci i ulepszycie kraj dzięki angażowaniu się w aktywności obywatelskie. Zbierzcie własną drużynę pierścienia i w drogę! Pamiętajcie, los mieszkańców leży w Waszych rękach! Bez Waszego zaangażowania dobrostan spadnie, a wtedy spadną na Was wszystkie nieszczęścia i nadejdzie wieczna zima.
Pokaz poprowadzą członkinie Laboratorium Poznania Politycznego IP PAN:
Marta Marchlewska, Dagmara Szczepańska oraz Marta Rogoza.

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Forma: 
Termin: 
piątek, 24 Września, 2021 - 15:00
Czas trwania: 
60 minut
Opis skrócony: 
Przedstawimy proces tworzenia gry planszowej print&play, która opiera się na pozyskanej przez nas wiedzy z zakresu psychologii społecznej i zachęca do działania obywatelskiego.
Dodatkowe informacje: 
Liczba miejsc ograniczona, wymagana rejestracja na stronie: psych.pan.pl/festiwalnauki2021
Organizator: 
dr
Marta
Marchlewska
mgr
Dagmara
Szczepańska
dr
Marta
Rogoza
Miejsce spotkania: 
Liczba miejsc ograniczona, wymagana rejestracja na stronie: psych.pan.pl/festiwalnauki2021
Online