Jak powstają nowe leki i do czego potrzebne są badania na zwierzętach

Proces powstawania nowych leków jest długotrwały i czasochłonny. Niejednokrotnie proces ten może zająć dwadzieścia lat. Jednym z głównych etapów tego złożonego procesu są badania na zwierzętach.

W trakcie wykładu uczniowie dowiedzą się, jak wyglądają poszczególne etapy badania leków. Opowiem także dlaczego badania na zwierzętach są integralną częścią tego procesu. Każde badanie na zwierzętach wymaga odpowiedniego zaplanowania i przygotowania. Dowiecie się, jak badania na zwierzętach są nadzorowane i jak można na nie uzyskać pozwolenie. Zobaczycie wdrożenia nowych procesów mających na celu znaczące ograniczenie cierpienie zwierząt.

Przedstawimy wam także pracę zwierzętarni oraz jej mieszkańców. Dowiecie się też, jak można adoptować myszkę lub szczura!

Typ szkoły i dziedzina:
piątek, 30 Września, 2022 - 11:30
Proces powstawania nowych leków jest długotrwały i czasochłonny. Jednym z głównych etapów tego złożonego procesu są badania na zwierzętach. Opowiemy wam, jak takie badania są przeprowadzane
Kinga
Szydłowska