Matematyka nie musi być nudna

Podczas zajęć pokażemy, jak w ciekawy sposób można prowadzić lekcje edukacji matematycznej, z wykorzystaniem między innymi talii kart, patyczków, klocków Dienesa, wstążek, sznurków.

Podczas zajęć zaprezentujemy, jak: wdrażać dzieci do wychwytywania prawidłowości i korzystania z nich, wspomagać je w rozwoju operacyjnego rozumowania (uznawania stałości ilości nieciągłych, operacyjne porządkowanie elementów zbiorze przy wyznaczaniu konsekwentnych serii), wspomagać je w rozwoju rozumowania przyczynowo - skutkowego, kształtować umiejętność liczenia i rachowania, utrwalać znajomość tabliczki mnożenia, wspomagać dzieci w rozwijaniu intuicji geometrycznych.

czwartek, 29 Września, 2022 - 11:00
Podczas zajęć zaprezentujemy, jak w ciekawy sposób można prowadzić lekcje edukacji matematycznej, z wykorzystaniem między innymi talii kart, patyczków, klocków Dienesa, wstążek, sznurków.
mgr
Katarzyna