Tajniki daktyloskopii czyli co sprawia, że nasze odciski palców są niepowtarzalne

Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego nasze odciski palców są powszechnie wykorzystywaną cechą biometryczną? Co sprawia, że są one tak niepowtarzalne, iż wykorzystuje się je do identyfikowania osób? Odpowiedź na te pytania znajdziesz na naszych zajęciach! Pokażemy Ci w jaki sposób zbiera się odbitki palców i jakie ich cechy wykorzystywane są do identyfikacji. Wyjaśnimy, czym różnią się podstawowe wzory dermatoglificzne, czym są minucje, terminy zewnętrzny i wewnętrzny oraz linia Galtona. W czasie warsztatów w odpowiednim oprogramowaniu komputerowym samodzielnie przeprowadzisz analizę zebranych odbitek i dokonasz identyfikacji.

Typ szkoły i dziedzina:
czwartek, 29 Września, 2022 - 09:00
W czasie warsztatów, odbywających się w pracowni komputerowej uczestnicy w oparciu o przekazaną wiedzę teoretyczną samodzielnie dokonają analizy dermatoglificznej.
Organizator:
Wydział Biologii i Nauk o Środowisku UKSW