Kształtowanie polityki historycznej przez państwo polskie - jest za co przepraszać

Państwo Polskie różnymi metodami próbuje kształtować historię na nowo. Dotyczy to  różnych wydarzeń historycznych, szczególnie historii najnowszej (Polskiego Państwa Podziemnego, tzw. żołnierzy wyklętych, Zagłady Żydów, ruchu Solidarności).

Kształtowanie polityki historycznej odbywa się też różnymi metodami (zmiany w programach szkolnych, powoływanie specjalnych instytucji obok już istniejących, a nawet wprowadzaniem przepisów karnych). Państwo odnosi sukcesy w dziedzinie kształtowania świadomości historycznej. Ze szkodą dla prawdy i szkodą dla młodego pokolenia Polaków.

niedziela, 18 Września, 2022 - 18:00
Kształtowanie polityki historycznej odbywa się też różnymi metodami. Państwo odnosi sukcesy w dziedzinie kształtowania świadomości historycznej. Ze szkodą dla prawdy i dla młodego pokolenia Polaków.
Dodatkowe informacje:
Zapisy od 12 IX pod adresem: https://www.swps.pl/my-uniwersytet/aktualnosci/wyklady-i-spotkania/festiwal-nauki/home
Organizator:
Wydział Prawa