Sztuka jest formą komunikacji. Czerń-biel, tusz-papier, oko-ręka-serce

Lekcja z prezentacją przybliżającą fenomen: zapisu monochromatycznego, piktogramów, kaligrafii – „przestrzenie” w których odbija się nasz osobność. Omówiona zostanie wartości pracy odręcznej w komunikacji społecznej oraz jak taka aktywność wpływa na naszą osobowości. Uczniowie w części warsztowej będę rysowali tuszem (koło, prosta linia, kopia fragmentu reprodukcji) aby doświadczyć "cudu" sprawczości wynikającego z naszych intencji - jak poprzez sztukę komunikujemy się ze światem.Jak poprzez czerń i biel, tusz i papier, z serca przez rękę zobaczyć i pokazać świat. Na zakończenie zajęć uczniowie będę oglądać wystawę malarstwa monochromatyczngo (tuszowego) Lecha Żurkowskiego, prowadzącego lekcję.

środa, 27 Września, 2023 - 10:00
Lekcja z prezentacją przybliżającą fenomen: zapisu monochromatycznego, piktogramów, kaligrafii; jak poprzez sztukę komunikujemy się ze światem. Samodzielnie pisanie tuszem i zwiedzanie wystawy.
Dodatkowe informacje:
Zajęcia odbywają się w muzeum. Zapewniamy materiały.
mgr
Lech