Cztery książki popularnonaukowe nominowane do Złotej Róży. Jury wybierało spośród trzydziestu propozycji

Cztery książki popularnonaukowe nominowane do Złotej Róży. Jury wybierało spośród trzydziestu propozycji

W dniu 6 września 2022 roku zebrało się Jury Nagrody Złota Róża, żeby zdecydować, które spośród trzydziestu zgłoszonych w tym roku książek zdobędzie dla ich autorek i autorów nominację do ścisłego grona finalistów.
Obradujący w składzie:

dr Stanisław Bajtlik (przewodniczący), prof. Magdalena Fikus, red. Grzegorz Filip i red. Małgorzata Borczak, podczas dyskusji podkreślali różnorodność i bogactwo nadesłanych propozycji, długo debatując nad tym, które z nich w największym stopniu „służą rzetelnemu upowszechnianiu wiedzy naukowej i wyróżniają się wybitną formą literacką” (z Regulaminu Nagrody)”.


Ostatecznie do Nagrody Złota Róża przyznawanej przez Festiwal Nauki oraz miesięcznik „Nowe Książki” w roku 2022 Jury nominowało cztery książki popularnonaukowe:


1. Łukasz Kamieński, Mimowolne cyborgi. Mózg i wojna przyszłości, Czarne, Wołowiec 2022

2. Agnieszka Krzemińska, Grody, garnki i uczeni. O archeologicznych tajemnicach ziem polskich, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2022

3. Adam Robiński, Pałace na wodzie. Tropem polskich bobrów, Czarne, Wołowiec 2022

4. Adam Zbyryt, Piotr Tryjanowski, Bocian. Biografia nieautoryzowana, Paśny Buriat, Kielce 2022


Już 25 września 2022 roku o godz. 17.00 rozpocznie się uroczystość ogłoszenia Laureatki lub Laureata tegorocznej edycji Złotej Róży.


Niezwykle dziękujemy wszystkim wydawnictwom, które zgłosiły do Nagrody autorki i autorów oraz ich książki. Już teraz zachęcamy do zbierania propozycji do kolejnej edycji Złotej Róży, która obejmie książki wydane między 1 lipca 2022 roku a 30 czerwca 2023 roku.


Nominowanym serdecznie gratulujemy!

©2024 Festiwal Nauki