Festiwal Młodych Inżynierów — zobacz, zrozum, skonstruuj!

Festiwal Młodych Inżynierów — zobacz, zrozum, skonstruuj!

Zapraszamy do uczestnictwa w Festiwalu Młodych Inżynierów - wydarzenia organizowanego w ramach 26. Festiwalu Nauki. Tam zobaczysz z bliska inżynierski świat i staniesz się jego częścią. Przeprowadzisz doświadczenia, zdobędziesz specjalne umiejętności i wcielisz się w speca od elektromobilności. Zapraszamy 24 września do gmachu Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej!

Podczas naukowej imprezy siły połączą wydziały FizykiInżynierii MateriałowejMechaniczny TechnologicznyMechatroniki oraz Zarządzania. Każdy z nich przygotował specjalne wyzwania, dzięki którym wykorzystasz swoje zdolności i zdobędziesz szereg nowych sprawności. 

W auli Gmachu Fizyki znajdziesz pięć stanowisk — to tam odbędą się eksperymenty, tam również będzie okazja do rozwiązania naukowych łamigłówek i konsultacji ze specjalistami z różnych dziedzin, którzy odpowiedzą na pytania i wyjaśnią nawet najbardziej skomplikowane procesy.

Poziom trudności został pomyślany tak, żeby każdy, niezależnie od wieku, był gotów sprostać festiwalowym zadaniom. Przygotowaliśmy m.in.:

wyścigi Lego Boost i przejażdżkę prawdziwym robotem,

jeszcze więcej robotów — kroczących i "produkcyjnych",

składanie Lego-ciężarówek i rozgryzanie procesu produkcji,

wytwarzanie owocowo-warzywnego prądu i energii ze słońca i wody,

lewitację magnetyczną,

różne metody druku 3D,

grę w metale i rozpoznawanie najprawdziwszego złota.

 

Podczas wydarzenia spotkasz też studentów z kół naukowych, między innymi zespół CMYK i CIM, czyli młodych speców od poligrafii i komputerowej integracji produkcji. Wykorzystaj okazję, żeby porozmawiać z nimi i zapytać o tajniki studenckiego życia na PW!
 

Impreza potrwa od 10:00 do 15:00, wstęp wolny. Do zobaczenia!

Odwiedź stronę wydarzenia na Facebooku.

Pytania, wątpliwości? Napisz na adres www@fizyka.pw.edu.pl

 

 

©2024 Festiwal Nauki