Wykład jubileuszowy, 05.10, prof. Magdalena Środa

Wykład jubileuszowy, 05.10, prof. Magdalena Środa

Zapraszamy na spotkanie z wybitną filozofką i etyczką, profesor Uniwersytetu Warszawskiego Magdaleną Środą i jej wykład: Kim bym był, gdybym nie był obywatelem?" Dante
05.10, godz. 18:00, Uniwersytet Warszawski, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Pałac Kazimierzowski, sala im. Brudzińskiego.

Profesor Środa zajmuje się historią idei etycznych, filozofią polityczną i moralną. Jest autorką wielu książek m.in. „Idea godności w historii i etyce”, "Etyka dla myślących” , „Obcy, inny, wykluczony”. Od 1993 jest redaktorem kwartalnika „Przegląd Filozoficzny , od 1994 sekretarzem redakcji rocznika „Etyka”; jest członkinią rady półrocznika „Societas/Communitas”. Była członkinią Europejskiego Centrum Monitoringu Rasizmu i Ksenofobii w Wiedniu. Jest członkinią Europejskiego Instytutu Równości Gender w Wilnie. Członkini Komitetu Etyki Polskiej Akademii Nauk oraz Rady Instytutu Spraw Publicznych. Została uhonorowana tytułem Europejczyk Roku 2010 miesięcznika „Monitor Unii Europejskiej” w kategorii uczony.

©2024 Festiwal Nauki