Wykład jubileuszowy, 29.09, prof. Maria Krzysztof Byrski

Wykład jubileuszowy, 29.09, prof. Maria Krzysztof Byrski

Wykład jubileuszowy na 25-lecie Festiwalu Nauki!
29.09, godz. 18:00, Uniwersytet Warszawski, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Pałac Kazimierzowski, sala im. Brudzińskiego.
 
Zapraszamy na niezwykle spotkanie z prof. Marią Krzysztofem Byrskim, wybitnym indologiem, autorem przekładu z sanskrytu Manusmryti, czyli traktatu o zacności oraz Kamasutry, czyli traktatu o miłowaniu.
Profesor Byrski doktoryzował się w Indiach, w których był także ambasador RP (1993-1996). Był Dyrektorem Instytutu Orientalistycznego przez dwie kadencje i członkiem Senatu UW przez jedną kadencję. Kierował pracą Komisji ds. Studenckich, Wychowania i Dydaktyki. Jest autorem ponad stu publikacji naukowych. Członek Komitetu Nauk o Kulturze, Komitetu Nauk Orientalistycznych oraz Komitetu Etyki Polskiej Akademii Nauk. Pełnił funkcję sekretarz Towarzystwa Popierania i Krzewienia Nauk. Członek zwyczajny Towarzystwa Naukowego Warszawskiego. Przez wiele lat był członkiem zarządu warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej, od 2010 roku jest członkiem honorowy KIKW oraz członkiem kapituły nagrody „Pontifici – Budowniczemu Mostów”.

©2022 Festiwal Nauki