CZY PTAKI SIĘ ROZWODZĄ? SKRZYDLATA MIŁOŚĆ, ZDRADA I SEKS

poniedziałek, 20 Czerwca, 2022 - 18:00
Zapraszamy na czerwcową Kawiarnię Naukową, w czasie której rozmawiać będziemy z mgr Adamem Zbyrytem.

Miejsce: Pałac Staszica, ul. Nowy Świat 72, Sala Lustrzana
Termin: 20 czerwcaponiedziałek, o godz. 18:00.

Udostępniony będzie również streaming na żywo pod linkiem: https://youtu.be/JiAWquzJqJA

Po spotkaniu, nagranie zostanie w internecie i będzie można je obejrzeć w dowolnym momencie.

Zapraszamy także do dołączenia do wydarzenia na Facebooku:

Ludzie zakochują się, pobierają, zdradzają, rozwodzą. Okazuje się, że życie intymne ptaków jest nie mniej skomplikowane. Co więcej, bywa podobne do ludzkiego. Są silne emocje przy łączeniu się w pary, które mogą się jednak osłabnąć, gdy w okolicy pojawi się atrakcyjniejszy partner. Taka okazja nie musi od razu prowadzić do rozwodu, skokiem w bok można tylko spłodzić potomstwo… Ale do rozwodów też dochodzi. Czasami z powodu zdrady, czasami z powodu nieudanego lęgu. Wśród ptaków mamy też bigamistów, a kaczory zaskakują rolą gwałcicieli i nekrofili-homoseksualistów!
Adam Zbyryt jest zwycięzcą konkursu Popularyzator Nauki 2021 w kategorii Animator. W bardzo ciekawy i zajmujący sposób omawia najnowsze osiągnięcia nauki! Jest doktorantem ze Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu w Białymstoku.

Organizatorzy:
Festiwal Nauki w Warszawie