geografia

Typ Tytuł Opis Dziedzina Termin
Lekcja festiwalowa Geochemia i geofizyka to jedna Ziemia

Zaprezentowane eksperymenty pozwolą odkryć niejedną geochemiczną i geofizyczną tajemnicę. Uczestnicy pokazów będą mogli przekonać się m.in. jak działają prawa fizyki w praktyce oraz co tonie, co pływa a co się rozpuści.

  • wt., 2023-09-26 11:00
Lekcja festiwalowa Barwny świat skał i minerałów

Zajęcia mają na celu przedstawienie i zapoznanie uczestnika z podstawowymi zagadnieniami z zakresu geologii, mineralogii i petrografii w nawiązaniu do dobrze znanego przedmiotu szkolnego, jakim jest geografia, pokazanie, jakimi zagadnieniami zajmuje się geologia. Prowadzący będzie starał się wytłumaczyć zagadnienia związane z procesami geologicznymi, do czego prowadzą, procesami powodującymi powstawanie skał.

W trakcie zajęć prowadzący poruszy tematykę teorii płyt litosfery, pokaże w skrócie historię geologiczną ziemi oraz dowody na przemieszczanie się kontynentów.

Dodatkowo prowadzący przedstawi i wyjaśni, czym są skały, jakie rodzaje skał mamy, różnice pomiędzy trzema podstawowymi rodzajami skał, ich zastosowanie.

Na koniec przedstawione zostaną podstawowe badania jakie wykonuje geolog w swojej pracy, narzędzia z jakich korzysta. Przedstawione zostaną obrazy mikroskopowe skał oraz wyjaśnione różnice pomiędzy różnymi rodzajami.

  • śr., 2023-09-27 09:00
Lekcja festiwalowa Nowe Granice Mappingu

Zapraszamy na warsztaty poświęcone zmianom w odwzorowaniach kartograficznych! Te warsztaty skupiają się na fascynującym obszarze kartografii, który obejmuje ewolucję technik i narzędzi używanych do przedstawiania świata na mapach. Warsztaty będą poświęcone pokazaniu jak zmieniały się mapy i metody ich sporządzania na przestrzeni lat oraz spróbujemy dokonać identyfikacji na nich znanych obiektów przestrzennych.

  • śr., 2023-09-27 10:00

©2022 Festiwal Nauki