informatyka

Typ Tytuł Opis Dziedzina Termin
Lekcja festiwalowa Czy wierzyć smart rzeczom?

Nadeszły czasy internetu rzeczy. Otaczają nas smart przedmioty. Lodówka umie zamawiać żywność, zegarek wyświetla nie tylko informacje o godzinie, ale i o tętnie właściciela, o pogodzie i wiele innych.  Jednak to tylko jedna strona medalu. Podczas lekcji opowiemy o problemach, jakie mogą powstać w wyniku błędów w oprogramowaniu smart rzeczy, wykorzystania ich słabości przez hakerów... czy sytuacji, kiedy internet rzeczy działa poprawnie, ale ufamy mu za bardzo.

  • pon., 2021-09-20 09:00
Lekcja festiwalowa Przegląd darmowych narzędzi - aplikacje internetowe i mobilne dla każdego

Programy, apki, strony internetowe - jest ich tak wiele, że nikomu nie starczy życia, aby sprawdzić je wszystkie. Podczas lekcji zostanie zaprezentowany wybór sprawdzonych narzędzi, szereg aplikacji ułatwiających codzienną pracę i naukę. Wszystkie posiadają funkcjonalną wersję bezpłatną i działają zarówno w przeglądarce komputera, jak i w dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne. Jeśli dopiero wkraczasz w świat narzędzi cyfrowych, warto wypróbować te propozycje.

  • pon., 2021-09-20 11:00
Lekcja festiwalowa Programowanie kontra smog

Co to jest smog? Jak można go zmierzyć? Jak analizować dane pomiarowe? Podczas lekcji Edukacyjnej Sieci Antysmogowej pokażemy, jak nowoczesne technologie można wykorzystać nie tylko do monitorowania poziomu smogu, ale i do cyfrowej edukacji ekologicznej.  Uczniowie klas VII-VIII nauczą się pracy z danymi oraz zdobędą wiedzę z podstaw programowania.

  • wt., 2021-09-21 10:30