Biologia wśród gwiazd – czym zajmują się astrobiolodzy?

Zapraszamy na fascynującą debatę o astrobiologii podczas Festiwalu Nauki w Warszawie. Czy istnieje życie poza Ziemią? Jakie są najnowsze odkrycia w poszukiwaniu egzoplanet?
Jakie wyzwania stoją przed naukowcami badającymi możliwość istnienia życia w kosmosie? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi poszukamy w trakcie tego wyjątkowego
wydarzenia.
Interdyscyplinarny panel ekspertów zabierze uczestników debaty w podróż po najdalszych zakątkach wszechświata. Przedstawimy najnowsze badania, omówimy hipotezy dotyczące
życia poza Ziemią, a także zbadamy możliwości, jakie niesie przyszłość eksploracji kosmosu. W trakcie debaty poruszymy kluczowe zagadnienia:

• Jakie warunki muszą być spełnione, by życie mogło powstać na innych planetach?
  • Jakie są najnowsze metody i technologie używane w poszukiwaniu śladów życia?
  • Jak odkrycie życia pozaziemskiego wpłynęłoby na nasze rozumienie wszechświata i miejsce człowieka w kosmosie?

Debata będzie doskonałą okazją do zadania pytań ekspertom i uczestnictwa w inspirującej dyskusji.

Prelegenci
dr hab. Łukasz Kaczmarek (UAM w Poznaniu) – biologia
dr Anna Łosiak (Instytut Nauk Geologicznych PAN we Wrocławiu) – geologia
dr Janusz Pętkowski (Massachusetts Institute of Technology) – biochemia
dr Grzegorz Słowik (Uniwersytet Zielonogórski) – inżynieria biomedyczna
Prowadząca
Weronika Boguś (Polskie Towarzystwo Astrobiologiczne, założycielka AstroYouth)

Język:
sobota, 21 Września, 2024 - 17:00
Czym jest astrobiologia? Panel dyskusyjny składający się ze specjalistów reprezentujących różne dziedziny wraz z publicznością przedyskutuje najnowsze odkrycia i dokonania astrobiologów.
Organizator:
dr hab.