Warsztaty chemiczne – doświadczenia maturalne

Warsztaty mają na celu umożliwić uczestnikom samodzielne przeprowadzenie doświadczeń wymaganych do egzaminu maturalnego. Samodzielne wykonanie doświadczeń pomoże im lepiej zapamiętać sposób wykonania i przebieg doświadczenia. Planowane doświadczenia:

• Próba Tollensa i Trommera,
  • Reakcje estryfikacji,
  • Próba biuretowa,
  • Odróżnienie alkoholi poli- i monohydroksylowych.

Wszystkie doświadczenia są wykonywane pod okiem przeszkolonych studentów Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej „Venturi”.

Język:
Typ szkoły i dziedzina:
wtorek, 24 Września, 2024 - 09:00
wtorek, 24 Września, 2024 - 12:00
Lekcja ma umożliwić samodzielne przeprowadzenie doświadczeń chemicznych, które są wymagane przez podstawę programową na maturę. Praca w prawdziwym laboratorium ułatwi zapamiętanie materiału.
Dodatkowe informacje:
Uczniowie powinni mieć na sobie obuwie zakrywające w pełni stopy oraz w przypadku posiadania długich włosów – coś do ich upięcia. Zalecamy wygodny ubiór.
Współorganizator:
Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej "Venturi"
ul. Waryńskiego 1
Stacjonarne