Warsztaty z zakresu różnic międzykulturowych

Warsztaty z różnic międzykulturowych to ciekawe i ważne zajęcia, które pomagają zrozumieć i efektywnie współpracować z osobami z różnych kultur. Umiejętności z tego zakresu stają się coraz ważniejsze w dzisiejszym społeczeństwie. Nabierają też szczególnego znaczenia dla osób pracujących w międzynarodowym środowisku. Podczas zajęć uczniowie poznają proces My-Oni oraz jego konsekwencje dla wzajemnych relacji w środowisku życiu zarówno w prywatnym, jak i zawodowym. Na zajęciach, przedstawionych i przeanalizowanych zostanie również osiem wymiarów różnic kulturowych zaproponowanych przez Erin Meyer, autorkę Mapy Kulturowej. Porozmawiamy o ich wpływie na wzajemne postrzeganie i współpracę osób z rożnych kultur. Podczas zajęć uczniowie będą mieli okazję zwiększyć swoją świadomość kulturową, co pozwoli na lepsze zrozumienie i efektywną komunikację i współpracę z osobami z innych krajów. W czasie analizy poruszone zostaną kwestie potencjalnych konfliktów, jakie mogą się pojawić w przypadku obopólnego braku zrozumienia swojej odmienności kulturowej – uczniowie będą mieli okazję ustalić własne rozwiązania nieporozumień na tym tle. Podsumowując, warsztaty pozwolą zwiększyć efektywność pracy uczniów poprzez lepsze zrozumienie różnic międzykulturowych w międzynarodowym środowisku oraz wzmocnią umiejętności budowania relacji. To ważne zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym. Warsztaty z zakresu różnic międzykulturowych, to zajęcia dla osób zainteresowanych psychologią i jej praktycznymi aspektami oraz otwartych na świat i ludzi, którzy żyją w jego różnych zakątkach.

Język:
poniedziałek, 23 Września, 2024 - 11:00
poniedziałek, 23 Września, 2024 - 13:00
Warsztaty z różnic międzykulturowych to ciekawe i ważne zajęcia, które pomagają zrozumieć i efektywnie współpracować z osobami z różnych kultur. Są to zajęcia dla osób zainteresowanych psychologią.
Iwona
Bąbiak