Lekcje w terenie z wykorzystaniem technologii GIS

Głównym celem warsztatów jest pokaz i trening modułu lekcji dotyczącej poznania i promocji najbliższej okolicy lub miejscowości z wykorzystaniem oprogramowania GIS. W ramach opracowanej lekcji zakłada się stworzenie przez uczniów szlaku turystycznego w okolicach szkoły. Przy użyciu specjalnej aplikacji mobilnej, uczniowie będą mogli eksplorować obszar, poznawać punkty zainteresowania, uzyskiwać informacje oraz zebrać dane na temat przyrody, historii lub najnowszych inwestycji w okolicy. W trakcie lekcji uczeń zdobywa informacje oraz doskonali i rozwija umiejętności geograficzne poprzez dostępne źródła informacji (tj. z pomocą technologii GIS) oraz obserwacje bezpośrednie. Moduł lekcyjny wraz z opracowanym sceniaruszem bedzie dostępny online.

Dedykowane:
Język:
środa, 25 Września, 2024 - 16:00
Celem warsztatu jest pokaz modułu lekcji dot. poznania swojej okolicy z wykorzystaniem oprogramowania GIS. W scenariuszu lekcji zakłada się stworzenie przez uczniów szlaku turystycznego w aplikacji IT
Dodatkowe informacje:
Warsztat dedykowany dla nauczycieli szkół średnich. Zapisy od 16 IX pod adresem: joanna.kossakowska@pw.edu.pl
dr inż.
Joanna