Z nosem w smartfonie. Co nasze dzieci robią w Internecie i czy na pewno trzeba się tym martwić?

Narracje dotyczące tego, co młodzi ludzie robią dziś w internecie, często podkreślają - fałszywe w pewnym sensie - rozróżnienie pomiędzy tym, co „cyfrowe” i tym, co „rzeczywiste”. Podział ten w równym stopniu porządkuje, co utrudnia zrozumienie działań podejmowanych w sieci przez współczesne pokolenie dzieci i młodzieży. W konsekwencji często mówi się o nich w kategoriach zubożenia, zagrożenia, destrukcji i alienacji. Tymczasem z reguły są one bardzo złożone i wymagają od młodych ludzi sporych kompetencji. W czasie spotkania przyjrzymy się więc temu, w jaki sposób z pomocą mediów cyfrowych dzieci i młodzież wzmacniają dziś poczucie przynależności do wspólnoty. Zastanowimy się również nad najważniejszymi wyzwaniami, z jakimi mierzy się współczesna edukacja medialna - zwłaszcza w kontekście dominujących doniesień na temat szkodliwego wpływu internetu.

Lokalizacja dnia nauki:
Język:
niedziela, 22 Września, 2024 - 15:00
Podział na „cyfrowe” i „rzeczywiste” utrudnia zrozumienie działań młodzieży w sieci. Omówimy, jak media cyfrowe wzmacniają przynależność do wspólnoty oraz wyzwania współczesnej edukacji medialnej.
Organizator:
Karol