Jaś Archiwista, czyli archiwum od kuchni

W trakcie lekcji przeprowadzonej w Archiwum Państwowym w Warszawie uczniowie dowiedzą się, czym jest archiwum i jakie mogą być archiwa. Odpowiedzą na pytanie, czy sami w domu mają archiwa. Zobaczą, co  można znaleźć w archiwum. Poszukają odpowiedzi na pytanie, do czego i komu mogą przydać się materiały archiwalne przechowywane w archiwum. Spróbują wejść w rolę archiwisty, by przekonać się, na czym polega praca w archiwum, oraz co trzeba umieć, żeby zostać archiwistą. Postarają się też wyjaśnić, dlaczego archiwiści nie lubią grzybów.

Język:
Typ szkoły i dziedzina:
czwartek, 26 Września, 2024 - 10:00
W trakcie lekcji uczniowie poznają archiwum jako instytucję kultury, jego zadania i rolę w społeczeństwie. Lekcji towarzyszy pokaz materiałów oryginalnych przechowywanych w archiwum.
Violetta
Urbaniak